درباره تیم شکربان

تیم شکربان اولین‌بار در خرداد 1397 کار خودش رو باهدف توسعه یک اپلیکیشن کنترل دیابت شروع کرد. البته تیم در ابتدا خیلی بزرگ نبود. در واقع اعضای اولیه عبارت بودند از یک پزشک متخصص غدد دانش‌آموخته از انگلستان (دکتر سارا کاظم‌پور اردبیلی) که کاستی‌های ناشی از عدم استفاده از فناوری‌های نوین در زمینه کنترل دیابت در ایران برای وی تبدیل به یک نگرانی شده بود و صادق که از قرص‌های متفورمینی که مادرش (که در مرحله پیش‌دیابتی بود) مصرف می‌کرد، دلخور بود.
در ابتدا چند ماه صرف شناسایی مهم‌ترین نیازهای افراد دارای تشخیص دیابت شد. در این راه با چندین نفر از افراد دیابتی گفتگوهای صمیمانه‌ای داشتیم و تجربیات و نیازهای خاص خودشون را با ما به اشتراک گذاشتند. سپس بر اساس اطلاعات گردآوری شده، بخش‌ها و خدمات مختلفی که می‌بایست برای پاسخ به نیازهای افراد دیابتی وجود داشته باشند، طراحی گردید. در اینجا برای تبدیل ایده به محصول نیاز به تفکر فنی و کسب‌وکاری داشتیم: امین و سپهر به تیم کوچک ما پیوستند. پس از صرف چند ماه کار تیمی فشرده چارچوب اولیه برنامه آماده شده بود. حالا به یک مدیر فنی نیاز داشتیم. علی رو پیدا کردیم و بعد از کلی چانه‌زنی موفق شدیم اون رو جذب تیم کنیم.
در ادامه کار پی بردیم که برای پاسخگویی هرچه بهتر به نیازهای تغذیه‌ای کاربران به همفکری فردی خبره در این حوزه‌ نیاز داریم. بنابراین دکتر گلاله اصغری که کار اصلیش ارائه برنامه تغذیه به افراد دارای تشخیص دیابته به تیم ما اضافه شد. و حالا تیم شکربان کامل شد.
پس از پنج ماه کار بی‌وقفه (آماده‌سازی محتوی آموزشی، طراحی لوگو و تصاویر، توسعه و بهینه‌سازی رابط کاربری و ...) اپلیکیشن شکربان آماده شد و با شعار "شکربان: راهکار هوشمند کنترل دیابت" اولین گام در بهبود کیفیت زندگی افراد دارای تشخیص دیابت را برداشتیم.

در پی چه هستیم؟
تلاش خواهیم کرد تا کیفیت زندگی افراد دارای تشخیص دیابت را بهبود بخشیم.

چه هستیم؟
تیمی جوان و با انگیزه متشکل از افراد خبره در حوزه سلامت و اکوسیستم‌ استارت‌‌آپی کشور که تلاش نموده است تا کسب‌وکاری متفاوت از سایر فعالین حوزه سلامت ایجاد نماید. بر این باور هستیم که شکربان می‌تواند چالش هوشمندسازی کنترل دیابت را برطرف سازد.